Audycja radiowa poświęcona XIV Światowemu Dniu Osób Jąkających się

Tegoroczny Światowy Dzień Osób Jąkających się we Wrocławiu skoncentrował się głównie wokół audycji w Polskim Radiu Wrocław. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Wysłaliśmy również informacje do prasy lokalnej i telewizji wrocławskiej. Niestety oprócz Polskiego Radia Wrocław nie było odzewu. Na audycję wybraliśmy się w składzie 2 osobowym: Dymitr Bondarenko i ja. Redaktor prowadzący audycję Piotr Osowicz zadawał pytania, na które od razu odpowiadaliśmy. Odpowiedzi bezpośrednie są dużo trudniejsze od tych, na które wcześniej zna się pytania.

To już mój 6 występ w Polskim Radiu Wrocław. Kiedyś we Wrocławiu rozdawaliśmy ulotki na Rynku, ale zrezygnowaliśmy z tej formy, gdyż dużo osób wyrzucało ulotki do kosza. Było to bardzo irytujące.

Po sobotniej audycji na e-maila: pzjwroclaw@o2.pl napisały trzy nowe osoby. Mam nadzieję, że pojawią się kolejne. Radio Wrocław słucha sporo ludzi, niekoniecznie jąkających się, ale wówczas ktoś może przekazać informację osobom jąkającym się lub ich rodzinom. Moja przygoda z Polskim Związkiem Jąkających się zaczęła się właśnie dzięki audycji radiowej, której słuchała moja mama.

Marek Dubiński

Dodaj komentarz