Autoterapia jąkania – audycja radiowa

Przedstawiciele Wrocławskiego Klubu J Marek Dubiński i Arkadiusz Ceglarski gościli w Polskim Radiu Wrocław. W audycji prowadzonej przez red. Annę Geryn poinformowali o najnowszej inicjatywie realizowanej przez członków Wrocławskiego Klubu J tj. autoterapii logopedycznej w oparciu o książkę „Self therapy for the stutterer” Malcolma Frasera, założyciel Fundacja osób jąkających się USA.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Przy okazji wizyty w studio radiowym dowiedzieli się, że 6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W tym roku nadrzędnym hasłem „SLI, rozwój językowy, czytanie-pisanie”.

(SLI to tzw. specyficzne zaburzenie językowe. Według badań naukowców z USA, 7,4% populacji pięciolatków zaczyna mówić później od ich rówieśników i nie rozumie zdań złożonych. Dzieci dotknięte tym zaburzeniem mają duże problemy z nauką nowych terminów – ich słownictwo jest bardzo ograniczone i bardzo często nie rozumieją, co do nich mówi nauczyciel. To wszystko przekłada się na problemy dzieci w szkole, zaburzenia behawioralne, depresje czy wręcz zachowania antyspołeczne.)

Polskie Radio Wrocław
6 marca 2013

Dodaj komentarz