Listopad 2007

Spotkanie 211. 06.11.2007
Poradnia Psych.Pedagigiczna ul. Borowska 105
Obecni: Marek Dubiński, Elżbieta Roszka, Magda Jaworska, Krzysztof Cisło, Marek Mencel, Dymitr Bondarenko, Dominika Bielecka oraz studentka logopedii- Marta Orlik

Spotkanie odbyło się w dżdżysty listopadowy wieczór, ale w Poradni jak zwykle było ciepło i przytulnie.
Prezes oraz Marek Mencel podzielili się wrażeniami z dwudniowego pobytu w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach pod Warszawą. Jest to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków tego typu w Europie. Na bezpłatną wizytę można zarejestrować się na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Prezes i Marek byli na drugiej już wizycie – diagnostycznej. Przeprowadzono u nich szczegółową diagnozę słuchu oraz mowy. Zostali zakwalifikowani na turnus rehabilitacyjny w Łebie, również w całości refundowany przez NFZ. W Kajetanach otrzymali oni także do testowania cyfrowe korektory mowy dwóch typów: starszy z dwoma słuchawkami oraz najnowszy model – zminiaturyzowany korektor jednosłuchawkowy.

Słuchaliśmy audycji radiowej z wizyty pani Eli Roszki i Marka Dubińskiego we wrocławskiej Trójce z okazji Światowego Dnia Osób Jąkających się, który od 1998 roku obchodzony jest 22 października.

Zdjęcia ze spotkania:

Na spotkaniu obecny był wyjątkowy gość, pani Marta, studentka logopedii, która zbiera materiały do badań naukowych. W roli obiektów badawczych czuliśmy się dobrze. Zapraszamy do nas więcej studentów, żeby oswoili się z osobami jąkającymi się. Nie gryziemy.

Notatkę sporządziła: Magda Jaworska

Spotkanie 212. 21.11.2007
Poradnia Psych.Pedagigiczna ul. Borowska 105
Obecni: Marek Dubiński, Ela Roszka, Magda Jaworska, Agnieszka Stefaniak, Marta Orlik, Adam Rabiega, Tomek Szmich, Mariusz Molęda oraz dwie nowe osoby – Kasia Sikora, studentka logopedii na Uniwersytecie Wroclawskim i Joanna – doktorantka pedagogiki na Uniwestecie Wroclawskim

Uczestnicy wspominali turnusy i zjazdy organizowane dla osób jąkających się. Przedstawili też pokrótce terapię Prof. L. Ariutunian, którą stosują (Agnieszka i Adam) i z której są bardzo zadowoleni. Niewątpliwe najzabawniejszym punktem wieczoru były zabawy integracyjne poprowadzone przez Asię – wolontariuszkę. Mogliśmy wykazać się zdolnościami plastycznymi rysując zwierzątka, z którymi się utożsamiamy. Wymienijąc się kartakmi, obok rysunku dopisywalismy po dwie cechy jakie kojarzą nam się z danym zwierzęciem. W ten sposób dowiedzieliśmy się jak jesteśmy postrzegani przez innych, czy też jakie cechy posiadamy. Na koniec rysowaliśmy swoje portrety. Okazały się one naszymi, prawie „lustrzanymi odbiciami” 😉 Zabawy te sprawiły nam wiele śmiechu, a także dzięki nim mogliśmy się lepiej poznać. Radośni, zrelaksowani i pozytywnie nastawieni do samych siebie czekamy na następne spotkanie.

Zdjęcia ze spotkania:

Dodaj komentarz