Luty 2006

Spotkanie 182. 07.02.2006
Poradnia Psych.Pedagigiczna ul. Borowska 105
Obecni: MDu, ERo, ACi, MMo, TSz, MaUz, MiUz

Śnieg i mróz nie przeszkodził się nam spotkać. Dotarli nawet zamiejscowi! Gorąca herbata rozgrzewała powoli, kiedy Tomasz opowiadał o swoich odczuciach z zajęć Biofeedback’u i zapoznał nas ogólnie z tą techniką treningu koncentracji uwagi w warunkach kontrolowanego stresu. Dla wielu jąkających się może chyba być to trening przydatny. Mamy coraz większą świadomość, że płynne mówienie wymaga treningów, wielu i rozmaitych treningów. Także treningu relaksacji, który trzeba sobie aplikować co jakiś czas, najlepiej często i systematycznie. Sobie samemu! Żeby to robić, trzeba się tego uczyć. Od siebie nawzajem także. Tym razem relaksowaliśmy się dzięki Tomaszowi, który znakomicie poprowadził „Trening relaksacyjny Schulza” i jego ciepły spokojny głos pozwolił wszystkim oderwać się od spraw całego dnia, zatrzymać się i skupić na sobie, rozluźnić. Tomasz naprawdę robi to dobrze i może być naszym trenerem! Inni potrzebują jeszcze czasu, żeby spróbować.
Potem wszyscy próbowaliśmy z pomocą Elżbiety ćwiczeń z nowego „Pakietu multimedialnego do diagnozy i terapii logopedycznej”, w który został wyposażony gabinet logopedy przy ul. Borowskiej. Mówienie z echem, którego opóźnienie można dowolnie regulować, z metronomem, zabawy z papugą, gdzie powtarza się zdania w różnym tempie i wiele innych zabaw z głosem możliwych do wykorzystania w doskonaleniu mowy także osób jąkających się. Dlatego rozstaliśmy się później niż zwykle.

Spotkanie 183. 28.02.2006
Poradnia Psych.Pedagigiczna nr 9 ul. Borowska 105
Obecni: MDu, ERo, MMo, TSz

28 lutego było nas mało, ale spotkanie okazało się wyjątkowe… Gratulujemy Markowi wydania kolejnej książki „Sentencje Japońskie”!!! Mieliśmy niezwykłą okazję słuchać sentencji w wykonaniu autora i sporo rozmawialiśmy o czytaniu, o poezji, o losie ludzkim, o związkach między ludźmi, o tym, czego nam w życiu potrzeba. Zapomnieliśmy zupełnie o jąkaniu. To bardzo dobra prognoza na zbliżającą się wiosnę!

Dodaj komentarz