Członkowie Wrocławskiego Klubu „J”

Obecni członkowie:

Marek Dubiński Marek Dubiński – prezes Wrocławskiego Klubu „J”
Od listopada 1999 r. jest prezesem Wrocławskiego Oddziału PZJ (obecnie Klubu „J” ). W 1997 r. ukończył bibliotekoznawstwo na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje w Bibliotece Głównej i OINT Politechniki Wrocławskiej. Interesuje się aforystyką. Ukazało się pięć książek w jego opracowaniu:
Sentencje Łacińskie Sentencje Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Trzecie Tysiąclecie, 2000 Sentencje Japońskie, 2004 Sentencje Orientalne, 2005 Sentencje Chińskie, 2008
Zapraszamy do lektury tekstów Marka:
„Śmiech to zdrowie – każdy ci to powie”
„Ludzie Wrocławskiego Oddziału PZJ”Trenuje tenis stołowy w klubie WZSN „Start” Wrocław.
Największe sukcesy:
1 miejsce w otwartych Mistrzostwach Politechniki Wrocławskiej 17.11.2011 w kategorii „wykładowcy/absolwenci”,
1 miejsce drużynowo w Międzynarodowym Turnieju Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Hradec Kralove (2011),
1 miejsce w otwartych Mistrzostwach Politechniki Wrocławskiej 17.05.2012 w kategorii „wykładowcy/absolwenci-amatorzy open”,
1 miejsce w otwartych Mistrzostwach Politechniki Wrocławskiej 17.05.2012 w kategorii „pracownicy studenci niepełnosprawni”
2 miejsce drużynowo w Międzynarodowym Turnieju Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Hradec Kralove (2010),
2 miejsce drużynowo w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej Drzonków k/Zielonej Góry 5-7.10.2012,
3 miejsce indywidualnie w gr. VI-VIII w Mini-olimpiadzie Dolnego Śląska w Bolesławcu 1-2.09.2012.
4 miejsce indywidualnie w gr. VI-VIII w Mini-olimpiadzie Dolnego Śląska w Bolesławcu (2011).

We Wrocławskim Klubie J od 2.12.1999


Dymitr Bondarenko Dymitr Bondarenko
Dobry kolega, uważny słuchacz. Zawsze chętny do pomocy i działania. Inteligentny, dowcipny, skrupulatny. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz BWSH. Pracował jako specjalista ds. rozwoju rynków. Jest osobą wymagającą, ale najwięcej wymaga od siebie.
Jest członkiem Stowarzyszenia Wrocławskie Morsy i administratorem strony morsy.wroclaw.pl.

We Wrocławskim Klubie J od 4.07.2007


Aleksandra Burgiel Aleksandra Burgiel
W 2009 roku ukończyła Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Jest mamą małego Arusia. Obecnie jest na urlopie wychowawczym. Pracuje w jednym z marketów wrocławskich w dziale kontroli cen. Lubi oglądać filmy w szczególności horrory, historyczne i filmy z Louisem de Funes.

We Wrocławskim Klubie J od 9.11.2010


Arek Ceglarski Arek Ceglarski
Rocznik 1973 – fan literatury lekkiej s-f – Dick, Asimov (szczególnie „Fundacja” ). Lubię również S.Kinga – oraz filmowe adaptacje jego powieści. Czynny zawodowo w branży autmotive – w wolnych chwilach uprawiam jogging. Ale największe hobby to dwójka moich dzieci!

We Wrocławskim Klubie J od 26.06.2003


Marcelina Chuma Marcelina Chuma
Mam 23 lata. Jestem z zawodu fizjoterapeutką i mieszkam  w Świdnicy. W weekendy studiuje studia magisterskie o kierunku fizjoterapia, obecnie jestem na 2 roku. Chce się rozwijać w tym kierunku. Interesuje się medycyną, fizjoterapią i sportem. Uwielbiam czytać książki głównie psychologiczne, sentencje i opowieści z życia wzięte. Często podróżuję do miejsc mi znanych, ale też i nieznanych.Moja przygoda z jąkaniem zaczęła się od separacji w następstwie rozwodu moich rodziców. Miałam wtedy 12 lat.Jestem osobą uczuciową, romantyczną, spokojną, cierpliwą. Do życia podchodzę z uśmiechem  oraz z dystansem do wielu rzeczy.

We Wrocławskim Klubie J od 09.12.2014


Agnieszka Ciołek Agnieszka Ciołek
O mnie: staram się dystansować i przekraczać własne granice. To dlatego, że nie jest mi łatwo brać rzeczy na chłodno,
a bariery mam spore. Na razie nieźle na tym wychodzę.Sentencja: „To czego boisz się najbardziej, jest tym, czego najbardziej pragniesz”.

We Wrocławskim Klubie J od 27.01.2009


Waldemar Czajkowski Waldemar Czajkowski
Lat 51, studiował na wydziale elektroniki PWr, miał własną firmę handlową. Na przełomie lat 80-ych i 90-ych rozprowadził w Polsce prawdopodobnie największą ilość kaset z oprogramowaniem na komputer Commodore 64.Zainteresowania: badminton, gry komputerowe.Jak był dzieckiem leczył wadę wymowy, na studiach prawie całkiem o niej zapomniał, ale w latach ostatniego kryzysu firma mu zbankrutowała i jąkanie znowu powróciło.

We Wrocławskim Klubie J od 23.09.2010


Dominika Fikus Dominika Fikus
Dominika Fikus. Mam 20 lat. Jestem z Częstochowy, do Wrocławia przyjechałam studiować Filologię Polską. Bardzo lubię czytać książki, ale przede wszystkim interesuje się twórczością Agnieszki Osieckiej i Wisławy Szymborskiej. Mam psa o imieniu Bronia i to z nią spędzam wszystkie wolne chwile. Gdy nadarzy się ku temu sposobność, jeżdżę do Częstochowy, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi.Motto życiowe: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).

 


Monika Jokiel Monika Jokiel
Absolwentka biologii Uniwersytetu Przyrodniczego i kosmetologii Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu. Z zamiłowania behawiorystka.Zawsze wesoła i pełna pozytywnej energii do działania. Konsekwentnie realizuje swoje cele z myślą „lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż żałować, że się nie spróbowało”.

We Wrocławskim Klubie J od 14.10.2011

 


 Łukasz Kozłowski Łukasz Kozłowski
Student V roku Gospodarki Publicznej na UE we Wrocławiu, od jakiegoś czasu szukam wymarzonej pracy, niestety wszelkie próby spaliły na panewkach:). Moje hobby to głównie ekonomia, podróże, fotografia, nie gardzę również piłką nożną i szachami.Z problemem jąkania borykam się od dziecka, przez okres szkoły nie robiłem w zasadzie nic żeby pozbyć się tej wady. Nauczyłem się z nią żyć. Uwierzyłem kilku „uzdrowicielom” ale nic z tego nie wyszło. Po przeprowadzce do Wrocławia, moje życie przewróciło się o 180 st. i moje spojrzenie na jąkanie, również uległo zmianie.Od pewnego czasu moje motto życiowe zmieniło się i teraz jest nim zdanie: „Już dziś zaczyna się jutro”.

We Wrocławskim Klubie J od 15.06.2012

 


Marek Mencel Marek Mencel
Należy do PZJ od 2000r. Interesuje się sportem, a konkretnie piłką nożną i  koszykówką. Jego znak zodiaku to Strzelec. Jak przystało na Strzelca ma silne poczucie wolności i niezależności, należy do ludzi bez względu na wiek wiecznie młodych duchem. Ceni prawdę i szczerość, ma filozoficzne podejście do życia. Przeciwnie niż większość Strzelców nie jestem niepoprawnym optymistą, nie goni za mrzonką zatracając się w dążeniach. Nie jest fanatycznie pragmatyczny, nie lubi prawić wszędzie kazań. Duży temperament powoduje, że nie ma skłonności do romansów. Może mieć jeden związek małżeński. Jego kolory to fiolet i błękit.

We Wrocławskim Klubie J od 9.03.2000

 


Mariusz Molęda Mariusz Molęda
Urodził się 1 grudnia 1975 roku w Legnicy, obecnie pracuje w charakterze strażnika mienia. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze. Marzy o dalekich podróżach. Ma dobre serce.
Na spotkania Wrocławskiego Klubu J dojeżdża z Legnicy.

We Wrocławskim Klubie J od 28.11.2002

 


Michał Pieniądz Michał Pieniądz
Ur. 1980 z wykształcenia technik ekonomista obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Wrocławia.Miły, spokojny, o duszy romantyka. Lubi aktywnie spędzać wolny czas, zwłaszcza podróże (w każdej postaci). Najwięcej frajdy przynoszą Mu zjazdy rowerami górskimi i podróże motocyklowe. Lubi też wypoczynek bierny – wędkarstwo (od niedawna) i słuchanie muzyki (polski rock i lata 80 XX w.)

We Wrocławskim Klubie J od 31.03.2009

 


Joanna Popko Joanna Popko
34 lata – mama 6 letniego Jakuba z problemem jąkania jak i epilepsją i Zespołem Klinefeltera.Energiczna pełna miłości i zaangażowania w rehabilitację syna, dla którego poświęciła się całkowicie nawet kosztem kariery zawodowej.Z jąkaniem miała styczność od dzieciństwa ponieważ jej młodszy brat jąka się od kiedy pamięta, a teraz ten sam problem dotknął jej syna.

(Opis aktualny na styczeń 2012)

We Wrocławskim Klubie J od 13.01.2012


Piotr Rudowicz Piotr Rudowicz
Rocznik 81, studia na wyd. arch. PWr, lubi muzykę , zwłaszcza na koncertach, dobre kino, kurczaka z curry i wszystko co pikantne. Od 10 lat, z przerwami – jak sam mówi – na różne głupstwa, mieszka we Wrocławiu. I od tyluż lat ma mniej lub bardziej intensywny kontakt z Wrocławskim klubem J. Był bohaterem reportażu w Radiu Wrocław pt. „Dzień z zacięciem” i jednym z gości tego radia w ramach obchodów SDOJ w roku 2009.

We Wrocławskim Klubie J od 8.01.2002


  Ela Walczak
Zafascynowana Andaluzją – kulturą, muzyką, tańcem.
Tańczy Flamenco.Jej wielką miłością jest Chris Rea, artysta o wyjątkowym głosie, którego słucha codziennie. W wolnych chwilach pisze wiersze – o miłości.Pielęgniarka i ekonomistka z wykształcenia.

We Wrocławskim Klubie J od 09.03.2012


Kasia Wieczerzak Kasia Wieczerzak
w 2007 r. ukończyła studia na Wydziale Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu, pracuje jako pielęgniarka w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W 2004 r. pojawiła się na spotkaniach PZJ. Interesuje się psychologią i muzyką. Kocha chodzić po górach i biegać; należy do DA „Wawrzyny”.

We Wrocławskim Klubie J od 17.12.2004


Byli członkowie:

(W celu wznowienia członkostwa wystarczy znowu zacząć uczestniczyć w naszych spotkaniach 🙂 )

Jest 20-letnią studentką Zarządzania i Marketingu, osobą o raczej radosnym usposobieniu 🙂 Uwielbia podróżowac, z tym też związana jest przynajmniej część jej marzeń. Nie wie dlaczego, ale jednymi z miejsc, w których ubóstwiam przebywać są lotniska 🙂
Ma tyle swoich planów, że chyba nie starczy jej życia na zrealizowanie choćby połowy 🙂
Na ślad Klubu „J” trafiła przypadkiem, przeglądając oficjalną stronę PZJ. Przed pierwszym spotkaniem z grupą denerwowała się niemało, teraz już wie, że niepotrzebnie. Członkowie klubu są wspaniałymi ludźmi, wśród których nie można czuć się źle!


Karol Adamski Karol Adamski
Jest osobą wesołą, kochającą przyrodę i ludzi. Szczery, uczciwy, przyjacielski, ciekawy życia, uwielbia wyzwania i przede wszystkim pracę z ludźmi 🙂 zwłaszcza z osobami niepełnosprawnymi. Lubi się uczyć, posiada pasje.
Jego mottem życiowym są następujące słowa:
Bez względu na to, co robisz i kim jesteś nie zmienia to Twojej wartości, jako człowieka…”Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu na kierunku informatyka. Studiuje tam z wielką przyjemnością i z zamiłowania do komputerów i wszystkiego co jest z nimi związane. Pracuje w Media Markt na dziale komputerowym, więc na co dzień ma styczność z tym, co tak naprawdę go interesuje i pasjonuje. Na pewno jeszcze zmieni pracę z uwagi na rozwijanie swoich umiejętności, których w pełni niestety nie może wykorzystać w roli sprzedawcy.

We Wrocławskim Klubie J od 19.01.2011


Ania Bukowska Ania Bukowska – logopedka do czerwca 2003 r.
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim i Podyplomowe Studium Logopedyczne. Jest główną osobą prowadzącą zajęcia w naszej grupie. W wolnym czasie (którego nigdy nie ma zbyt wiele :-)) chodzi na koncerty, przedstawienia teatralne i filmy. Prawdziwą przyjemność sprawia jej zwiedzanie starych kosciołów i cmentarzy. Gdy tylko jest to możliwe, zostawia Wrocław i zaszywa się w górach, najlepiej w towarzystwie przyjaciół. Jest osobą niezwykle wrażliwą, sympatyczną i towarzyską. Stara się pomagać wszystkim, nie tylko w  ich problemach związanych z jąkaniem. A poza tym… lubi się usmiechać :-))


Aneta Dziubińska - Wolanin Aneta Dziubińska – Wolanin, studentka ostatniego roku pedagogiki i logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim, siostra jąkającego się trzynastolatka.
Do Klubu J trafiła, ponieważ pisze pracę magisterską na temat jąkania. Refleksyjna i życzliwie nastawiona do innych, zawsze uśmiechnięta, ambitna i samokrytyczna. Jej dewiza: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Lubi słuchać gatunków muzyki rozrywkowej, wywodzących się z kultury afroamerykańskiej (blues, jazz, funky, pop). W kręgu jej zainteresowań znajdują się także zagadnienia związane z medycyną. Zadeklarowana przeciwniczka rasizmu i dyskryminacji. W ludziach ceni ciepło, skromność, prawdomówność i uczciwość.

We Wrocławskim Klubie J od 16.12.2010


Aneta Guszpit Aneta Guszpit
Absolwentka germanistyki i niderlandystyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Handlu Zagranicznego na Akademiii Ekonomicznej. Wie prawie wszystko na temat spedycji. Jej hobby to: turystyka górska, spotkania towarzyskie w doborowym gronie. Lubi dobre kino, dobrą muzykę i markowe (Markowe też :)) wina. Ma ogromne poczucie humoru, świetnie opowiada dowcipy (bez zająknięcia).


Łukasz Janas Łukasz Janas
Na spotkania PZJ trafił w roku 2004 studiując we Wrocławiu (Politechnika – Elektronika). Aktualnie mieszka w Ptaszkowej i pracuje w Nowym Sączu. Jego hobby to ogólnie komputery, muzyka (rzadko komercyjna) i trochę sportu – pływanie oraz jazda na rowerze górskim wszędzie, byle najmniej po drogach asfaltowych. Czasem wędruje po górach. Lubi, co mu w danej chwili wpada do głowy. Nie lubi marnowania czasu, gdy nie ma to sensu 🙂


Tomek Jaśków Tomek Jaśków – kronikarz i webmaster (do kwietnia 2003 r.)
Jest informatykiem, pracuje w firmie IMG we Wrocławiu. Interesuje się naukami przyrodniczymi, astronomią, a także programowaniem, zwłaszcza aplikacji internetowych. Lubi aktywny wypoczynek, wycieczki górskie i rowerowe. Do PZJ należy od 1989 r., jednak dopiero od 1996 roku zaczął brać aktywny udział w życiu Związku. Pod koniec 1999 r. razem z Markiem Dubińskim założył oddział PZJ we Wrocławiu.


Magda Jaworska Magda Jaworska
Jest studentką Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się książkami w każdej postaci. Lubi podróżować po Dolnym Śląsku, zwiedzać stare zamki i poznawać historię regionu. Z decyzją o przyjściu na spotkanie PZJ zwlekała dwa lata i  bardzo się cieszy, że tak krótko


  Dorota Kaniecka
Jąka się od 7 roku życia, ale na uroczystości pasowania na ucznia mówiła wierszyk – jeszcze płynnie. Studiuje to samo, co skończył prezes Wrocławskiego Oddziału PZJ – Bibliotekoznawstwo i  Informację Naukową na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się muzyką i psychologią. Członek oddziału od 2003 roku.

  Sebastian Knychas
Jest studentem elektroniki na Politechnice Wrocławskiej, pochodzi ze Zdzieszowic, urodził się w 1981 roku. Lubi wiele rzeczy… poezję różnego typu (sam troszkę pisuje :-)), ale najbardziej do gustu przypadł mu K.K.Baczyński. Kocha śpiewać i to głośno (co nie jest wychwalane wśród jego znajomych), tańczyć, czuć świat i życie, które się wokół niego kręci. Jeśli chodzi o sport – jezdzi na nartach. Przyznaje się do jednej wady – za dużo myśli 🙂
Ponadto, jak sam mówi, jest Ktoś, kto kieruje jego życiem – tym kimś jest Bóg.

Jola Krukowska Jola Krukowska – sympatyczna terapeutka
Pracuje jako logopeda, głównie z dziećmi, ale od pewnego czasu zajmuje się również nami (m.in. organizuje nam wspaniałe zajęcia integracyjne typu wigilia czy ostatki). Jak widać na zdjęciu – jest pogodna i lubi się usmiechać :-))


Marcin Lewandowski
W 2007 roku ukończył astronomię na Wydziale Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Interesuje się naukami ścisłymi, fotografią, bardzo lubi chodzić po górach i grać w gry komputerowe. Pierwszy kontakt z Wrocławskim Klubem J miał w Łebie w lutym 2009 r. w czasie turnusu organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Tam poznał Kasię, Marka D. i Marka M. Od 2010 roku mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Konrad Łapiak Konrad Łapiak
ma 25 lat, mieszka w Jelczu-Laskowicach. Ma rodzeństwo starszą siostrę, młodszego brata oraz kotka 🙂 Pracuje na PKP jako kasjer biletowy, interesuje się głownie muzyką (lata ’80-te), gotowaniem, kolejnictwem. Lubi podróże. Jego marzeniem jest praca na kolei w zawodzie maszynisty, a motto życiowe – „Ci co próbują, czasem przegrywają, ci co nie próbują, są przegrani” 🙂

We Wrocławskim Klubie J od 16.06.2011


Hubert Łęgosz
W 2011 r. ukończył I stopień studiów (licencjackie)na kierunku Gospodarka przestrzenna w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu, w lutym 2011 rozpoczął 2 stopień studiów (magistersko-inżynierskie) na Wydziale Architektury – kierunek Gospodarka przestrzenna na Politechnice Wrocławskiej. Wydaje mu się że jest miły, sympatyczny, wesoły i uczynny, spontaniczny i wszędzie go pełno. Dziwne ma o sobie zdanie;) Lubi chodzić po górach, wszędzie jeździć rowerem, interesuje się motoryzacją, lubi majsterkować i gra na pianinie.Jąka się od dziecka i były chwile kiedy mowa szła mu raz lepiej, raz gorzej. Jednak tendencja jest rosnąca, dlatego uważa że w przypadku jąkania trzeba mieć: pogodę ducha, pogodę ducha i dużo zaparcia do ćwiczeń i walki z tym nieznośnym ustrojstwem 🙂

We Wrocławskim Klubie J od 27.01.2009


Maciej Misiak Maciej Misiak
Ur. w styczniu 1980r. Ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Działa i pracuje w branży związanej z materiałami archiwalnymi okresu powojennego.Jak sam twierdzi jąka się od niepamiętnych czasów, choć sam woli to nazywać zacinaniem się:).Z tego co pamięta, będąc małym chłopcem przestraszył się czegoś i to spowodowało jąkanie.   W życiu prywatnym preferuje aktywny wypoczynek: latem spacery, siatkówka, rower, żagle i rejsy;
zimą – spacery po górskich szlakach, narty i basen
(dla podtrzymania kondycji).

We Wrocławskim Klubie J od 4.12.2007

 


 Iwona Podlasińska Iwona Podlasińskalogopeda, pedagog, terapeuta rodzinny, instruktor czytelnictwa dzieci.
Jest absolwentką: Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (podyplomowe studia z zakresu logopedii), Uniwersytetu Wrocławskiego (Filologia Polska, specjalność nauczycielska), Studium Nauk o Rodzinie przy Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu (specjalizacja – Doradca życia rodzinnego), Pomaturalnego Studium Kulturalno – Oświatowego (Wydział Bibliotekarski).Jest również trenerem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, autorką warsztatu z profilaktyki logopedycznej dla rodziców, wychowawców, nauczyciel pt.”Ruszże głową – zmierz się z mową” i współautorką warsztatu pt. „Rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży przez twórczą aktywizację” dla nauczycieli, bibliotekarzy, wychowawców.

We Wrocławskim Klubie J od 10.02.2009


Adam Rabiega Adam Rabiega
Aktualnie studiuje na Politechnice Wrocławskiej Inżynierię Środowiska oraz Energetykę. Na ślad Klubu „J” trafił szukając metody pozbycia się problemu jąkania. Następnie przeszedł terapię prof. Ariutiunian, która jednak nie przyniosła do końca oczekiwanych skutków.
Bardzo lubi aktywnie spędzać czas, jak i maksymalnie biernie leżeć i rozmyślać o wszystkim co mniej lub bardziej ważne.

We Wrocławskim Klubie J od 7.12.2006


Elżbieta Maria Roszka Elżbieta Maria Roszka – logopeda Wrocławskiego Oddziału PZJ
Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9 we Wrocławiu, na ul. Borowskiej 105. Z Wrocławskim Oddziałem PZJ współpracuje od października 2000 r. Wolne chwile spędza bardzo aktywnie, np. w zimie lubi jeździć na nartach.


Agnieszka Stefaniak Agnieszka Stefaniak