Wrzesień 2007

Spotkanie 208. 25.09.2007 – pierwsze po wakacjach
Poradnia Psych.Pedagigiczna ul. Borowska 105
Obecni: Marek Dubinski, Ela Roszka, Kamiela Piascik, Adam Rabiega, Marek Mencel, Dymitr Bondarenko.

Przerwa wakacyjna sprawiła, że na pierwszym spotkaniu po ponad 2 miesiacach duzo się działo:
– wspominaliśmy wakacje – każdy opowiadał gdzie był i co robił
– Ela opowiedziała nam, ze otrzymała propozycje przetestowania urzadzenia, które pomaga w leczeniu jąkania (Wszyscy byliśmy zgodni, ze warto zaprosic tego Pana na jedno z kolejnych spotkan)
– prezes poinformował, że w dniach 19-21.10 w Warszawie Miedzeszynie odbedzie się kolejny Ogólnopolski Zjazd Osob Jąkających się
– Adam Rabiega podzielił się z nami wrazeniami z terapii jakania jaką przeszedł od 1.08.2007 razem z Agnieszka Stefaniak u p. Iwony Szeloch

Poniżej kilka jego przemyśleń:
30 lipca rozpocząłem terapię profesor Lilia Arutiunian. Przed nią najbardziej bałem się trzymiesięcznego okresu wolnego mówienia, wolnego mówienie na każdym kroku, w każdej sytuacji. Dodawałem sobie otuchy tym, że przecież dużo osób przede mną przechodziło przez coś podobnego i tym, że w przyszłości nie będę mógł powiedzieć, że nie próbowałem zmieniać swojej sytuacji.
Już minęły ponad dwa miesiące od tej daty. Nie jest łatwo, nie miało być. Jest efektywnie. Wszystkie poświęcenia wymuszone przez leczenie nie zniechęcają mnie do kolejnych. Wręcz przeciwnie. Chęć nie zmarnowania ich jeszcze bardzie popycha mnie do przodu. Ta terapia rozpędza w człowieku machinę, którą trudno zatrzymać. Świadomość zmierzania w dobrym kierunku jest bardzo przyjemna, „moc rośnie, przewyższa się opór” ;). Mogę ją polecić.

Dodaj komentarz