Wrzesień 2009

Spotkanie 243. 29.09.2009
Spotkanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ul. Borowskiej 105
Obecni: Marek Dubiński, Ela Roszka, Agnieszka Ciołek, Kasia Wieczerzak, Piotr Rudowicz, Dymitr Bondarenko, Marek Mencel, Michał Pieniądz oraz nowa osoba: Andrzej Sz. – nauczyciel, ukrywający swoje jąkanie
Notatka z I spotkania PZJ-Wro.w sezonie 2009/2010. Osobiście wolę nazwy:

Bojówki Osób Z Zaburzeniami Mowy (BOZZM!)
Wrocławska Inicjatywa Jąkających [się] (WIJ się!)
Młodzi Piękni JĄKAJACY [się] (M-P-J)
Dolnośląski Ruch Na Rzecz Odczarowywania Jąkania I Walki Z Jego Zgubnymi Skutkami (DRNROJIWZJZS)
Szkoła Sztuk Walki Ze Zgubnymi Skutkami Jąkania (Pod kierownictwem sen sej’a Mów! Li Tenga) (SZSZWZZSJ)
Światowe Towarzystwo Przyjaciół i Nieprzyjaciół Jąkania (ŚTPiNJ)
Wrocławski Ruch Zatwardziałej Walki O Siebie (Osób Z Problemem Jąkania) (WRZOS! OJ!)

Tak, te nazwy to odzwierciedlenie tego czym w moim odczuciu nasz związek mógłby być. Na pierwszym po wakacjach spotkaniu Ela Roszka – nasza opiekunka i logopedka poddała pod dyskusję temat nowych inicjatyw w naszym gronie. Teza: łatwiej będzie mając dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wizja: zapraszamy logopedów, psychologów i innych specjalistów do prowadzenia ciekawych warsztatów najzwyczajniej w świecie płacąc im za to. To byłoby coś!
Posiadając budżet moglibyśmy zwyczajnie wykupywać profesjonalną usługę „dookołapsychologiczną”!
Sprawa nie jest prosta – mówiła Ela. Wyraziliśmy przypuszczenie, że uczestnik naszych spotkań (teraz nieobecny) Tomek Szmich będzie mógł nami pokierować. Tomek zawodowo zajmuje się projektami unijnymi. Może zaczniemy nagrywać się kamerą i kto zechce, będzie mógł to wykorzystać w celach terapeutycznych. Być może zrobimy sobie profesjonalną sesję zdjęciową na naszą stronkę. Muszę tylko namówić fotografa Pawła, mojego współlokatora.
Był nowy kolega, Andrzej. Jest nauczycielem, zaczął ćwiczyć mowę pod okiem logopedki p. Zofii Sielużyckej. Może zostanie z nami na dłużej. Zachęcamy.
Ja podzieliłem się pokrótce przeżyciami z rozpoczętej niedawno terapii. Efekty są! Długo by opowiadać!
Dymitr narzekał na szczękościsk. Agnieszka, Marek M. i Kasia rozleniwieni wakacjami, nie udzielali się na forum Michał wyszedł wcześniej i nie umył po sobie kubka. Trzeba przyznać że całkiem ładnie mówił – mniej się jąkał. Chyba jest w wyśmienitej kondycji. Agnieszka zmieniła fryzurę, a Marek D. był gadatliwy jak zawsze. Poinformował m.in. o Zjeździe Osób Jąkających w Lublinie w dniach 20-22 listopada 2009.

Si ju za dwa tygodnie!

Notatkę sporządził: Piotr Rudowicz

Dodaj komentarz