Luty 2008

Spotkanie 217. 12.02.2008
Spotkanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ul. Borowskiej 105
Obecni: Ela Roszka, Joanna Golonka, Dymitr Bondarenko, Maciej Misiak oraz nowe osoby: dwie studentki Podyplomowego Studium Logopedii z DSWE we Wrocławiu oraz Basia Nowak i Aneta Luczkiewicz.

„Trenowaliśmy” na spotkaniu walentynkowe SMSy „na jednym wydechu” i lirycznie – nastrojowo najpiękniejsze miłosne polskie wiersze ;-))) Przedtem urocza „młoda lekarka” opowiadała nam w ramach tzw. „zadania terapeutycznego” o zaletach metody TRWAŁEJ NORMALIZACJI MOWY. Szło jej wspaniale i mogliśmy dzielić z nią radość jej płynnego mówienia.

Wyjątkowo na tym spotkaniu mieliśmy więcej niż stuprocentowe zabezpieczenie ze strony służby zdrowia i podwojoną, a nawet potrojoną opiekę logopedyczną!!!
Przyszła do nas po raz pierwszy prześliczna i trochę onieśmielona absolwentka medycyny, były też dwie studentki Podyplomowego Studium Logopedii z DSWE we Wrocławiu, zawsze wesoła i pełna pomysłów Asia (wolontariuszka i słuchaczka Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Wrocławskiego) i Basia (licealistka).
Dymitr deklamował nieznany sobie, a bardzo lubiany przez nas wszystkich przepiękny wiersz „Między nami nic nie było” Adama Asnyka

Między nami nic nie było
Między nami nic nie było!
Żadnych zwierzeń, wyznań żadnych.
nic nas z sobą nie łączył –
Prócz wiosennych marzeń zdradnych;

Prócz tych woni, barw i blasków
Unoszących się w przestrzeni,
Prócz szumiących śpiewem lasków
I tej świeżej łąk zieleni!

Prócz tych kaskad i potoków
Zraszających każdy parów,
Prócz girlandy tęcz, obłoków,
Prócz natury słodkich czarów;

Prócz tych wspólnych, jasnych zdrojów,
Z których serce zachwyt piło,
Prócz pierwiosnków i powojów,
Między nami nic nie było!

To nie jest takie proste zadanie dla przybysza z Krymu.
„Nasz człowiek” z IPN-u – Maciej też potrafi mówić romantycznie… Chociaż początkowo zapowiadało się poważnie – bo postanowiliśmy założyć STOWARZYSZENIE!!!
Nieobecny, przeziębiony bardzo PREZES WROCŁAWSKIEGO ODDZIAŁU PZJ (Marek Dubiński) upoważnił Dymitra do ogłoszenia dobrej nowiny. Teraz musimy zrobić następny krok! Minimum 15 osób powinno wpisać się na listę założycielską. Wszyscy chętni mile widziani ;-)) Można pocztą mailową.

Walentynkowych miłosnych radości życzymy wszystkim. Elżbieta

Zdjęcia ze spotkania:


Spotkanie 218. 26.02.2008

Spotkanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ul. Borowskiej 105
Obecni: Ela Roszka, Dymitr Bondarenko, Marek Mencel, Tomek Szmich, Maciej Misiak oraz Szymon z mamą.

Próbowaliśmy całą grupą i każdy z osobna wesprzeć Szymona, bo przerwał naukę z powodu jąkania. Jest dopiero na początku nauki w liceum i nie wie jeszcze, jak sobie z tym poradzić. Jego mama też się niepokoi. Wspólnie szukaliśmy jakiegoś wyjścia z tej sytuacji. Rozpamiętywaliśmy nasze szkolne kryzysy…

Szymon jest bardzo zdolnym i ambitnym młodym człowiekiem. Potrafi już zrobić naprawdę wiele na komputerze i nie tylko! Chciałby być w szkole, gdzie zwyczajnie akceptuje się jego sposób mówienia. Może znacie taką szkołę?

Dodaj komentarz